Prečo sú všetci zbláznení do misiek?

Prečo sú všetci zbláznení do misiek?

Bowl, alebo po našom miska, je aktuálnym trendom v jedle a práve zažíva doslova boom po celom svete. Do jednej misky spolu dáte ingrediencie podľa farby, chute a snažíte sa ich pri tom aj dobre nutrične vybalansovať. Ale to je iba polovica úspechu. Druhá samozrejme spočíva v tom, vytvoriť tú najlepšiu kombináciu chutí.

Takí Brazílčania si napríklad vychutnávajú zdravé açaí bowls. Tieto misky s rozmixovaným bobuľovitým ovocím obľubujú už dlhé roky a radi si ich doprajú najmä na raňajky. Açaí bowls dlho nemali žiadneho raňajkového konkurenta až pokým svetlo sveta neuzreli smoothie bowls. To sú tie krásne farebné misky, ktoré na vás vyskakujú v Instagram feede, ak followujete tých správnych foodies.

Ale trend bowlov neostal iba pri raňajkách. V jednej miske sa servíruje už aj obed alebo večera. Slnečný Havaj je známy svojou verziou bowlov Poke. Základom týchto misiek sú často plátky ryby alebo mäsa. Našťastie nemusíte chodiť až na Havaj, aby ste ich ochutnali, lebo super poke s lososom alebo tofu má v ponuke aj náš starší brat Sushi Time.

Ďalšou kapitolou sú buddha bowls. Všetci sú do nich zbláznení. Amatérski aj profesionálni kuchári sa predbiehajú vo vymýšľaní receptov a vo svete vznikajú reštaurácie, ktoré servírujú iba jedlo v miskách. Či už jete na stojáka zo stánku niekde na ulici v Ázii, alebo v luxusnej reštaurácii v Londýne, jedno je isté, z misiek vám bude chutiť viac. Že to znie čudne? Možno je to aj tým, že keď sú suroviny pekne jednotlivo poukladané vedľa seba, chuťovo ich lepšie vnímame. A navyše platí, že my ľudia jeme aj očami. Však to poznáte, keď jedlo pekne vyzerá, hneď aj lepšie chutí. Tiež nie je na škodu, že z misky sa nám oveľa ľahšie je.

Pre tých z vás, ktorí si chcete dopriať zdravé a vyvážené jedlo aj na večeru, sme vymysleli naše Kitchinn bowls. 5 misiek plných chutí, ktoré majú ako základ ryžu, zemiaky, kuskus alebo krúpy a k ním podľa chuti nakombinovaných 5 druhov proteínu: kura, hovädzí steak, mäsové guličky, losos alebo tofu. A samozrejme nechýba zelenina, veľa zeleniny. A omáčka. Každá bowl má inú. Ázijský dresing skvelo dopĺňa chuť koriandru a sezamu v tofu bowl a bylinková omáčka chimichurri zasa skvelo hodí ku výraznej chuti hovädzieho flank steaku.

Kajenské kura chutí ešte lepšie s horčicovo-medovým dresingom. Meatballs sú na taliansky štýl v paradajkovej omáčke s bazalkovým pestom. Ideálny comfort food. 🙂 Ku rybke sme zvolili citrusy. Čerstvý pomaranč a citrónový dresing. Skrátka, samé dobré veci. Tak ochutnajte nové Kitchinn bowls a objavte čaro misiek.

 

SaveSave